تمجید سایت فدراسیون جهانی بسکتبال از ایران

به گزارش دوست بلاگ، سایت فدراسیون جهانی بسکتبال در مطلبی از خدمات بشردوستانه فدراسیون بسکتبال تمجید کرد.

تمجید سایت فدراسیون جهانی بسکتبال از ایران

به گزارش دوست بلاگ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون بسکتبال، فعالیت های اجتماعی و انسان محبت آمیز خانواده بسکتبال از سال گذشته تا به امروز که باعث شد مردم کشورمان بحران های سختی از جمله سیل، زلزله و ویروس کرونا را پشت سر بگذارند ادامه داشته است.

این فعالیت های انسانی نه تنها در داخل کشور بلکه در سطح دنیا چنان تاثیری داشته است که فدراسیون دنیای بسکتبال فیبا در خروجی سایت خود برای اولین بار گزارش جامعی از اقدامات خیرانه بسکتبالی ها ارائه نموده است که نشان دهنده ارزش بالای این هم دلی وهمکاری ها در ورزش است.

در ابتدای این گزارش نگارنده با اشاره به حمایت فدراسیون بسکتبال از تمامی اقشار تحت فشارهای متفاوت اجتماعی می نویسد:

در دوره ای که به علت شرایط COVID-19 هر یک از افراد و جوامع به گونه ای در حال تجربه کردن نوعی بحران هستند، به همان اندازه مهم است که افراد جامعه بتوانند در درون خود همچنان متحد بمانند و به یکدیگر کمک کنند. فدراسیون بسکتبال ایران همواره از نظر اجتماعی فعال بوده و در جریان این شرایط COVID-19 نیز به این فعالیت های خود ادامه می دهد. فدراسیون بسکتبال ایران همواره در تلاش بوده است تا با کمک دریافت از تمامی اعضای خانواده بسکتبال و مشارکت دادن همه در کمک رسانی، از اقشار مختلف جامعه که هر یک به نوعی تحت فشارهای متفاوت اجتماعی هستند، از افراد بی سرپناه گرفته تا کادر پزشکی، حمایت کند.

در ادامه مطلب، نویسنده به معرفی گروه خیرین و پیشکسوتان بسکتبال می پردازد که یکی از متولیان اصلی این امور خیریه هستند و در این شب ها دست بی سرپناهان را خالی نگذاشته اند:

گروه خیرین و پیشکسوتان بسکتبال که در دل جامعه بسکتبال تشکیل شده، این روزها شدیدا در بدنه فدراسیون بسکتبال مشغول فعالیت است، فعالیت هایی با موضوع تهیه غذاهای بهداشتی و خانگی برای افراد بی سرپناه. علی شکوری ، رئیس کمیته پیشکسوتان و عضو هیئت مدیره فدراسیون بسکتبال ایران گفت: افراد بی سرپناه به طور معمول از رستوران ها یا به واسطه برخی نیکوکارها گاها از رستوران ها کمک یا غذا دریافت می کنند، ولی شرایط فعلی و تعطیلی رستوران ها، امکان تهیه غذا را برای این افراد سخت نموده است. بنابراین ، فدراسیون بسکتبال ایران از تاریخ 30 مارس به طور داوطلبانه 100 تا 300 وعده غذایی میان افراد بی سرپناه و نیازمندان توزیع نموده است. شکوری اظهار داشته که این فعالیت تا زمانی که امکان داشته باشد، بدون متوقف شدن ادامه خواهد داشت.

علاوه بر کمک رسانی به نیازمندان، فدراسیون بسکتبال ایران همچنین از طریق کارگروه های آنلاین، کارگاه های آموزشی، کلینیک ها و وبینارها به طور فعال با اعضای مختلف جامعه بسکتبال در ارتباط بوده است. از جمله فعالیت های متنوع و متعدد رسانه های اجتماعی فدراسیون بسکتبال ایران ، می توان پویش خانه بمان، ویدیوهای تمرینات کنترل توپ و دریبلینگ از بازیکنان، راه اندازی مسابقات آنلاین، مصاحبه ها و دوره های آموزشی را عنوان کرد. این برنامه ها همچنین گفت وگوهای زنده ویدئویی از داوران و آمارگیران لیگ مانند آتنا طاهری و سینا طالبیان را نیز شامل شده است که به عنوان پزشک یا کادر درمان در خط مقدم مبارزه با کرونا فعالیت می کنند و اطلاعات مفید و لازم را درباره گذران این شرایط سخت ارائه دادند.

سایر اعضای خانواده بسکتبال نیز در این زمان ها هرکدام به نوبه خود دست کمک داوطلبانه خود را به سمت جامعه دراز نموده اند. فدراسیون بسکتبال ایران همواره بازیکنان و سایر اعضای جامعه بسکتبال را به فعالیت اجتماعی تشویق نموده است و آنها نیز همواره به این فراخوان ها، پاسخ مثبت داده است.

حامد سهراب نژاد عضو سرشناس تیم ملی بسکتبال آقایان ایران، به طور داوطلبانه دو کانتینر تجهیزات پزشکی مانند گان، ماسک، دستکش و حتی صندلی های چرخدار برای به بیمارستان توحید سنندج در استان کردستان جمع آوری و ارسال نموده است.

محمدرضا صالحیان داور بین المللی FIBA که صاحب یک کافی شاپ است، با بسته شدن کافی شاپ ها به دلیل شیوع بیماری، شروع به ارائه قهوه و کلوچه رایگان به کادر پزشکی بیمارستان ها کرد.

فدراسیون بسکتبال ایران همواره در پاسخگویی به بحران ها در داخل کشور مانند سیل در سیستان و بلوچستان و زمین لرزه در کرمانشاه متعهد و مشتاق بوده و ایفای نقش نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 5137

به "تمجید سایت فدراسیون جهانی بسکتبال از ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید سایت فدراسیون جهانی بسکتبال از ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید