تغییرات مسابقات رده های سنی طبق استاندارد AFC انجام می گردد

به گزارش دوست بلاگ و به نقل از فدراسیون فوتبال، اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در این خصوص گفت: با توجه به تأکیدات و پیگیری های جناب آقای نبی دبیرکل محترم فدراسیون نظرات هیأت های محترم فوتبال استان ها، کارشناسان حوزه فوتبال پایه، اعضای کمیته جوانان همچنین اعضای کارگروه توسعه فوتبال پایه مورد آنالیز و تجمیع قرار گرفته که در نهایت مقرر شد در شرایط سنی مسابقات فصل آینده لیگ های پایه تنها یک سال تغییر داشته باشیم.

تغییرات مسابقات رده های سنی طبق استاندارد AFC انجام می گردد

محمدی اضافه نمود: بر مبنای توسعه فوتبال پایه ضروری است لیگ های تمامی رده ها در سطح کشور به صورت منظم و مستمر برگزار گردد که بر همین اساس نشست های مشترکی با مسئولین سازمان لیگ برگزار شده و بر مبنای نظر سنجی همچنین احتیاجسنجی اجرا شده به این نتیجه رسیدیم که شاید امکانات سخت افزاری یکسان به منظور برگزاری مسابقات در رده های سنی متعدد در کشور وجود ندارد. به همین دلیل ضروری است اصلاحات در این بخش به صورت تدریجی انجام گردد.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال همچنین گفت: کوشش می کنیم اصلاح رده های سنی به صورت گام به گام و به طور مثال هر سال در یک رده انجام گردد. ما در امسال مسابقات قهرمانی آسیا در رده های نوجوانان و جوانان را خواهیم داشت و در نهایت مسابقات جام های جهانی این دو رده سنی در سال 2021 برگزار می گردد. می توانیم یک سال دیگر به بازیکنان این رده های سنی تنفس بدهیم اما از فصل آینده ناچار هستیم طبق استانداردهای AFC تغییرات لازم را در مسابقات رده های سنی داشته باشیم که بر این اساس مسابقات بین المللی زیر 16 سال نداریم.

بازی های نوجوانان در رده زیر 17 سال و جوانان زیر 20 سال برگزار خواهد شد. به هر ترتیب بر مبنای برنامه توسعه فوتبال جوانان آسیا که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران هم مورد نظارت قرار می گیرد ضروری است استانداردهای مورد نظر را مورد توجه قرار دهیم.

اکبر محمدی اضافه نمود: رهنمودهای دبیرکل فدراسیون در اتخاذ این تصمیم بسیار مهم بود خصوصاً با توجه به اینکه ایشان سال ها تجربه حضور در کمیته مسابقات را داشتند تصمیمات مناسبی اتخاذ شد. در واقع فدراسیون فوتبال با این رویکرد دو هدف جدی را دنبال می نماید. هدف اصلی توسعه فوتبال پایه به منظور موفقیت تیم های ملی در تورنمنت های بین المللی قاره ای و جهانی است و بازیکنان این تیم ها در مسابقات داخلی آبدیده می شوند. موضوع و هدف دوم استعدادیابی منظم در رقابت های لیگ است که به برگزاری منظم و مستمر مسابقات در تمامی رده ها احتیاج داریم. در این بخش ضروری است به دنبال رعایت استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا باشیم تا در نهایت سطح بازی ها بالاتر برود و به توسعه مد نظر در این بخش دست یابیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 تیر 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 4823

به "تغییرات مسابقات رده های سنی طبق استاندارد AFC انجام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات مسابقات رده های سنی طبق استاندارد AFC انجام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید