اعلام آمادگی چین برای فراوری انبوه واکسن های کرونا

به گزارش دوست بلاگ، خبرنگاران : چین که واکسن های ساخت خود برای ویروس کرونا را بزودی به فراوری انبوه می رساند اعلام نموده است تا یک ماه دیگر 600 میلیون دوز از این واکسن ها آماده مصرف خواهد شد.

اعلام آمادگی چین برای فراوری انبوه واکسن های کرونا

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دوست بلاگ به نقل از ایرنا، در حال حاضر چین بیش از سه واکسن کووید 19 را در مراحل مختلف آزمایش های بالینی نهایی دارد و این کشور هم اکنون در اوج فراوری انبوه و تلقیح واکسن نهاده شده است این در حالی است که به دلیل شیوع پراکنده ویروس کرونا در بعضی از شهرهای مهم نظیر شانگهای و تیانجین در شرق و شمال کشور، چین در کوشش است تا زنجیره های عفونت را نیز نابود کند.

آخرین نشانه تسریع در فراوری و ایمن سازی واکسن، برنامه های موسسه چینی سان است این موسسه مجموعه ای از موسسات تحقیقاتی، شرکت های دارویی، خطوط فراوری و کارشناسان صنعت واکسن سازی در پکن است که روی فراوری انواع واکسن و عرضه آن به بازار متمرکز شده است.

شینهوا، خبرگزاری رسمی چین به نقل از این موسسه آورده است: پیش بینی می گردد که یک تغییر سریع در کار تنظیم و عرضه واکسن در بازار انجام گردد به نحوی که واکسن در شهرهای مختلف در اختیار نهادهای ذی ربط بهداشتی قرار گیرد.

گزارش این خبرگزاری حاکی است که دسته اول واکسن های فراوریی برای مراکز درمانی خط مقدم و ایستگاه های بازرسی مرزی مورد مصرف قرار خواهد گرفت و در انتها سال یعنی تا یک ماه دیگر همه کارکنان بخش های پزشکی، افسران مهاجرت و گمرک و سایر پرسنل ضروری در سراسر کشور در برنامه واکسیناسیون اضطراری اما داوطلبانه قرار می گیرند.

همچنین مجمع فراوریکننده دارو در چین در بیانیه ای آورده است که از هم اکنون درخواست های مربوط به واکسن را برای ورود به بازار به مقامات ارائه نموده است از سوی دیگر لیو جینگجن رییس شرکت سینوفارم از فراوری کنندگان واکسن نیز قول داده است تا انتها سال 2020 میلادی، این گروه می تواند 100 میلیون دوز را آماده عرضه کند و این رقم را تا انتها سال 2021 میلادی به یک میلیارد دوز برساند.

روزنامه گلوبال تایمز از ارگان های حزب حاکم چین هم می نویسد: بر اساس اعلام مقامات کمیسیون بهداشت ملی، 600 میلیون دوز واکسن - معادل نیمی از جمعیت چین - تا انتها سال آماده خواهد شد.

اولین واکسن های کووید فراوریی چین مطمئناً متعلق به موسسه سینوفارم (SinoPharm) خواهد بود و برای اطمینان از محافظت بهتر افراد واکسینه شده ، افراد بیش از یک دوز احتیاج خواهند داشت.

کارشناسان بر این باورند که در مجموع همه دولت ها نه فقط چین، سفارش های عظیمی به فراوریکنندگان دارو می دهند بی آنکه بدانند این واکسن ها تا چه حد موثر هستند اما با گذشت زمان، واکسن های بهتری فراوری می گردد و چین نیز واکسن های دیگر فراوری شده با فناوری های پیشرفته را آزمایش خواهد نمود.

پیش بینی شده است که چین همگام با واکسیناسیون گسترده در داخل کشور بسته های واکسن اهدایی را در اختیار تعدادی از کشورها در قاره های آسیا و آفریقا قرار خواهد داد.

همچنین یک واکسن ناقل آدنوویروس نیز در آخرین مرحله آزمایش در چین است این واکسن را تیمی از آموزشگاه علوم نظامی ارتش آزادیبخش خلق با همکاری موسسه کانسینو بیولوژیک (CanSino Biologics) ساخته اند.

رئیس این طرح، سرلشکر چن وی است که در امسال میلادی به دلیل کوشش هایش برای مهار ویروس کرونا در چین از سوی شی جین پینگ رییس جمهور چین در پکن مورد تقدیر نهاده شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 8064

به "اعلام آمادگی چین برای فراوری انبوه واکسن های کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی چین برای فراوری انبوه واکسن های کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید