تور کانادا: حادثه هواپیمای اوکراینی عمدی نبود

به گزارش دوست بلاگ، دولت کانادا در گزارشی نتایج تحلیل ها و تحقیقات مستقل درباره علل سقوط هواپیمای اوکراینی را ارائه و نتیجه هشت ماه آنالیز مستقل علل سقوط هواپیمای اوکراینی را منتشر کرد.

تور کانادا: حادثه هواپیمای اوکراینی عمدی نبود

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه کانادایی سی. بی. سی نیوز، این شبکه رونوشتی از یک گزارش غیرمحرمانه را درباره جریان ها و دلایلی که موجب رقم زدن سانحه هواپیمای اوکراینی شد، رویت نموده است. این تحلیل طبق گفته سرویس اطلاعات امنیتی کانادا که تحقیق در این باره را پیش می برده است، بر اساس تمامی شواهد و اطلاعات موجود برای دولت کانادا ارائه شده است.

در این گزارش آمده است: در حالی که تیم جرم شناسی هیچ مدرکی دال بر این ندارد که سرنگونی پرواز PS752 عامدانه بوده است، این موضوع به هیج وجه ایران را از مسئولیت مرگ 176 انسان بی گناه تبرئه نمی نماید.

در این گزارش آمده است که ایران نتوانسته است توضیحات موثقی را درباره چگونگی و چرایی سرنگونی این هواپیما به وسیله یک شاخه نظامی اش ارائه دهد.

این گزارش مدعیست : با توجه به مجموع اطلاعاتی که در دسترس است، تیم جنایی به این نتیجه رسیده است که یک سری از اقدامات و اهمال ها به وسیله مقامات غیر نظامی و نظامی ایران شرایط خطرناکی را ایجاد کرد که راجع به خطرات پیش تر مشخصی شده سهل انگاری شده است.

این گزارش بعلاوه مطرح می نماید که تیم جرم شناسی اطلاعاتی را که در اختیار داشته تحلیل نموده است اما فقط ایران به شواهد، محل سقوط و شاهدان دسترسی کامل دارد و بر عهده ایران است که پاسخ هایی معتبر و کامل درباره تمامی جوانب این رخ داد غم بار ارائه کند.

گزارش یاد شده جهت اتاوا را برای پیش رفتن و تصمیم گیری درباره این که چه تحریم هایی علیه ایران اعمال کند، البته اگر چنین تصمیمی بگیرد، هموار می نماید.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در این گزارش در پیامی به خانواده های جان باختگان این سانحه نوشت که دولت کانادا تمام گزینه های ممکن را پیگیری خواهد نمود، از جمله دادگاه بین المللی لاهه.

ترودو معتقد است: این گزارش نشان می دهد که توضیح رسمی ایران از وقایع مبهم، گمراه کننده و سطحی بوده و عمدا از عوامل راه گشا و مهم چشم پوشی می نماید. نمی وان فقط چند تن از افراد رده پایین کارکنان نظامی را مقصر این سرنگونی دانست. مقامات ارشد حکومت تصمیم هایی گرفتند که به این رخ داد غمبار منتهی شد و دنیا نباید به آن ها اجازه دهد با مصونیت پشت چند سپر بلای رده پایین پنهان شوند.

این گزارش بعلاوه ادعا می نماید: مقامات غیرنظامی و نظامی ایران به واسطه اقدامات و اهمال کاری هایشان مستقیما پرواز PS752 و دیگر هواپیماهای غیرنظامی را به وسیله ایجاد شرایطی که متصدی (موشک زمین به هوا) می تواند بهشان موشک شلیک کند و با انجام ندادن اقدامات پیش گیرانه کافی برای کاهش خطر بالا، در معرض خطر قرار داد.

بر اساس این گزارش، هواپیمای اوکراینی در دی ماه سال 1398بر فراز تهران به اشتباه مورد اصابت موشک قرار گرفته و سقوط کرد. تمام 176 نفر سرنشین این هواپیما که در میان آن ها شهروندان دیگر کشورها از جمله کانادا و اوکراین بودند هم جان باختند.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 10539

به "تور کانادا: حادثه هواپیمای اوکراینی عمدی نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا: حادثه هواپیمای اوکراینی عمدی نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید