واکنش وزارت آموزش و پرورش به کسر از حقوق معلمان در مدارس غیردولتی ، افزایش شهریه غیردولتی ها

به گزارش دوست بلاگ، مدیرکل مراکز و مدارس غیردولتی با شرح درباره خبر کسر از حقوق معلمان مدارس غیردولتی، از افزایش شهریه این مدارس بر اساس 7 پارامتر اطلاع داد.

واکنش وزارت آموزش و پرورش به کسر از حقوق معلمان در مدارس غیردولتی ، افزایش شهریه غیردولتی ها

به گزارش دوست بلاگ به نقل از ایلنا، سعید صالح مدیرکل مراکز و مدارس غیردولتی در گفت وگوی زنده شبکه خبر درباره عملکرد مدارس غیردولتی در ایام کرونا و تعطیلی مدارس گفت: هفته گذشته طی پیشنهادی که از سمت وزارت آموزش و پرورش به ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شد و با مساعدت رئیس جمهور و اعضای ستاد تصویب شد. کلیه مدارس و مراکزی که از اسفند و تا خرداد ماه در فضاهای آموزشی دولتی مستقر بودند، بخگرددگی اجاره بها منظور خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که در فضای مجازی اخباری مبنی بر کسر میزان حقوق معلمان مدارس غیردولتی شنیده می گردد، آیا صحت دارد، گفت: خیر، این درست نیست. ما از روزهای ابتدایی که مدارس تعطیل شدند اعلام کردیم که موسسان مدارس موظف هستند حقوق معلمان را به طور کامل، مطابق قراردادی که موسسان با معلمان داشته اند، پرداخت نمایند. اگر معلمان در این خصوص، یا دانش آموزان در هر مورد دیگری شکایتی دارند می توانند با سامانه 4317 مدارس غیردولتی تماس بگیرند تا پیگیری گردد.

وی در واکنش به اینکه با توجه به نزدیک شدن به انتها سال تحصیلی، ثبت نام های سال آینده در مدارس غیردولتی به چه صورتی خواهد بود، گفت: با توجه به اینکه مدارس ظرفیت محدودی داردند و والدین هم می خواهند سریع تر شرایط فرزندانشان معین گردد، می توانند پیش ثبت نام را با رعایت پروتکل ها انجام دهند و شهریه هم به صورت علی الحساب خواهد بود و ما در همین فصل بهار شهریه ابلاغی را خواهیم داشت.

مدیرکل مراکز و مدارس غیردولتی در پاسخ به این سوال که آیا سال جاری افزایش شهریه در مدارس غیردولتی را خواهیم داشت یا خیر، گفت: ممکن است با توجه به افزایش هزینه هایی که طی یک سال گذشته مثل اجاره بها داشته ایم و همچنین نرخ حقوق و دستمزدی که معین شده، افزایش شهریه داشته باشیم اما میزان آن معین نیست. این اقدام، الگویی با 7 پارامتر دارد که نسبت به شرایط محلی، منطقه ای و مقاطع تحصیلی متفاوت است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 2 تیر 1399 گردآورنده: dostblog.ir شناسه مطلب: 4767

به "واکنش وزارت آموزش و پرورش به کسر از حقوق معلمان در مدارس غیردولتی ، افزایش شهریه غیردولتی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت آموزش و پرورش به کسر از حقوق معلمان در مدارس غیردولتی ، افزایش شهریه غیردولتی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید